Ágoston Sándor Alapítvány > Beszámolók > 2012 > Forster Gyula-díj <előző | következő>

…Horváth Ákos református lelkipásztornak, orvosmérnöknek az Ágoston Sándor Alapítvány képviselőjének, a határon túli, elsősorban erdélyi vonatkozású műemlékek állagmegóvásáért, fenntartásáért tett lelkiismeretes, önfeláldozó, helyi közösségek identitását erősítő munkájáért…

Az Ágoston Sándor Alapítvány keretében 2004 óta szervez határon túli magyar műemlékek állagmegóvására, fenntartására irányuló akciókat. Az Alapítvány elsősorban olyan műemlékekre figyel, amelyeket tulajdonosai vagy használói önerőből nem tudnak fenntartani, megőrizni. A hiteles műemléki szempontokat előtérbe helyező munkába a helyi közösségeket vonja be, így a személyes közreműködés erejével hozzájárulva az épületek fennmaradásához. Az Alapítvány évente más és más helyszínen vállal áldozatkész, fontos és sikeres munkát.

építészfórum, 2012. IV. 20.
kép: Picasa
készült: 2012. V. 3. 07:44:24