Ágoston Sándor Alapítvány > Beszámolók > 2005 > Magyarigen (2005. XI.) <előző | következő>

2005. október 31. és november 2. között alapítványunk újabb utat szeretett volna indítani a székelyföldi bikafalvi református gyülekezet támogatására. Vámolási nehézségek miatt egyelőre nem tudtuk kijuttatni azt a hat gázkonvektort, három gázüzemű átfolyó vízmelegítőt és egyéb gázkészülékeket, melyeket a bikafalvi gyülekezetnek gyűjtöttünk. Amit eljuttattunk, az csupán néhány zsák ruha volt, továbbá a siménfalvi gyülekezetnek 500 dollárt tudtunk kijuttatni egy magánszemély adománya folytán.

Így a három teológusból, valamint a pasaréti református gyülekezet egy tagjából álló csoport lerövidítette útját, és Torockón, illetve Magyarigenben töltöttünk egy-egy napot. Magyarigenben megbeszéltük Gudor Botond református lelkipásztorral a következő évi templomfelújítási munkák részleteit és megtekintettük a Boroskrakkóban idén nyáron általunk elkezdett templomfelújítási munka végeredményét.